perorální roztok 100 ml
Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Novo-passit je lék k vnitřnímu užití. Lék není vázan na lékařský předpis.

O PŘÍPRAVKU

perorální roztok 200 ml
Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.
Novo-passit je lék k vnitřnímu užití. Lék není vázan
na lékařský předpis.

Jste neustále ve stresu? Nestíháte práci a domácnost? Děti mají problémy s prospěchem? Onemocněli vám rodiče?

Pokud jste z toho všeho jenom občas naštvaní, pak to je v pořádku. Pokud se u Vás však projevují příznaky jako je zvýšená podrážděnost, náladovost, únava, nedostatečná schopnost koncentrace, bolesti hlavy a svalů, poruchy spánku, pocity malátnosti, pak už se tyto vaše příznaky řadí pod lékařský pojem „neurastenie“. U některých pacientů s velkými obtížemi jsou indikována antidepresiva, většinou však postačí anxiolytika (odstraňují duševní napětí, strach a úzkost) a sedativa (zklidňují). Osvědčenými prostředky na již zmíněné neurastenické obtíže jsou anxiolytika typu guaifenesin a fytoterapeutika (léčiva, jejichž účinnou látkou jsou extrakty z léčivých rostlin) s převážně sedativními, anxiolytickými a dalšími účinky. Přípravek tohoto typu je i Novo-passit.

Novo-passit je perorální roztok, ve kterém je kombinován Guaifenesin, u kterého se využívá právě anxiolytického a myorelaxačního účinku (uvolňuje napětí svalstva) a extrakty z léčivých bylin (meduňka, mučenka, kozlík, třezalka,…). Je vhodný na lehčí formy neurastenických obtíží jako je úzkost, strach, smutek, neklid, podrážděnost, nesoustředěnost, bolest hlavy spojená s neurotickým napětím. Na doporučení lékaře je možné použít i při psychických potížích během menopauzy, při psychicky podmíněných problémech se zažíváním (např. dráždivé tlusté střevo, žaludeční obtíže) a u svědivých kožních oněmocnení vyvolaných psychickým napětím (ekzém, kopřivka).

Novo-passit je určen nejenom dospělým, ale i dospívajícím od 12 let.

Vedle guaifenesinu Novo-passit obsahuje i extrakty ze 7 bylin, jež mají anxiolytický a sedativní účinek1, 2. O vhodnosti léčby se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Guaifenesin1
4,0 g ve 100 ml perorálního roztoku

Bez černý1, 2
Sambuci flos 143-205 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Hloh obecný1, 2
Crataegi folium cum flore 357-512 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Chmel otáčivý1, 2
Lupuli flos 357-512 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Kozlík lékařský1, 2
Valerianae radix 357-512 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Meduňka lékařská1, 2
Melissae herba 143-205 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Mučenka pletní1, 2
Passifl orae herba 71-102 mg ve 100 ml perorálního roztoku

Třezalka tečkovaná1, 2
Hyperici herba 357-512 mg ve 100 ml perorálního roztoku

1. SPC NOVO-PASSIT, poslední revize textu: 13.3. 2020; www.sukl.cz.
2. https://bylinkopedie.cz/;
https://bylinkopedie.cz/bez-cerny/
;
https://bylinkopedie.cz/hloh-obecny/;
https://bylinkopedie.cz/chmel-otacivy/;
https://bylinkopedie.cz/kozlik-lekarsky/;
https://bylinkopedie.cz/medunka-lekarska/;
https://bylinkopedie.cz/mucenka-pletni/;
https://bylinkopedie.cz/trezalka-teckovana/.

Délka léčby přípravkem Novo-passit:

Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní.
U onemocnění, u nichž se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře, Vám Váš lékař sdělí, jak dlouho máte přípravek užívat.

Novo-passit je k dostání v lékárně ve 100 ml balení a ve 200 ml balení. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Novo-passit je lék k vnitřnímu užití. Lék není vázan na lékařský předpis.